186935-2022 - ÄndringSverige-Arvidsjaur: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning
Referensnummer: UH-2022-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun och Doroteahus AB avser att upphandla snöröjning. Den upphandlande myndigheten inbjuder er att lämna anbud i enlighet med tillhörande dokument och bilagor. Respektive upphandlande enhet fattar nödvändiga beslut och tecknar egna tilldelningsbeslut och avtal med antagen leverantör.