18694-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska varumärkeskonsulter
Referensnummer: 17/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Strategisk varumärkeskonsulter som kan jobba fram strategier och positionering för SVT:s utbud och tjänster inom såväl journalistik som fiktion, linjärt och on demand.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79416000 Public relations, 79416100 Managementtjänster avseende public relations, 79990000 Diverse företagstjänster, 79996000 Företagsadministration
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen