186998-2021 - ResultatSverige-Växjö: Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd för röntgen, mammografi och klinisk fysiologi - RIS-PACS-VNA
Referensnummer: 20RGK215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48328000 Programvara för bildbehandling, 48814000 Medicinska informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen