187004-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Möbler för sjukvårdsändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningsmöbler och rullande material SLL325
Referensnummer: RS 2019-1046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar undersökningsmöbler och rullande material såsom cyklar, infusionsställ, instrumentbord, längdmätare, vågar, operationspallar, synprövningstavlor, britsar, gyn- och provtagningsstolar samt vagnar m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192150 Behandlingsbritsar, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 33192340 Möbler för operationssalar utom bord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen