See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighets- och avtalssystem
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett standardiserat, modernt och användarvänligt fastighets- och avtalssystem som ska levereras antingen som molntjänst eller som OnPrem-system. Löpande uppdateringar och uppgraderingar ska ingå.
Intern identifierare: KS 2024/00316
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212420 Programvaruutvecklingstjänster och programsviter för fastighetsförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 48421000 Programvara för fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gemensam del
Intern identifierare: 202400316
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Molntjänst
Beskrivning: Upphandlingsdokument Molntjänst
Intern identifierare: 2024003161
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: OnPrem
Beskrivning: Upphandlingsdokument OnPrem
Intern identifierare: 2024003162