187074-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster – Ramavtal för växter vid tillfälliga etableringar för platsaktivering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för växter vid tillfälliga etableringar för platsaktivering
BeskrivningEntreprenaden omfattar växter vid tillfälliga etableringar för platsaktivering. Huvudsakligen kommer platserna bestå av stadens sommar- och vinterplatser och växterna utgör en del av den tillfälliga gestaltningen tillsammans med möbler och andra installationer. Denna upphandling avser hanteringen av växter, vilket huvudsakligen består av inköp, leverans, transport, plantering och skötsel av växter i planteringskärl.
Intern identifierareT2025-00862
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 03451000 Växter, 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal för växter vid tillfälliga etableringar för platsaktivering