187178-2017 - ResultatSverige-Kalmar: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ett rikt odlingslandskap.
Referensnummer: Dnr 604-375-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende kompetensutveckling och rådgivning på landsbygden inom projektet ”Ett Rikt odlingslandskap”.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80000000 Undervisning och utbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 85312320 Rådgivning, 90713000 Miljörådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompetensutveckling och rådgivning på landsbygden inom projektet ”Ett Rikt odlingslandskap”.