187195-2017 - ResultatSverige-Norrtälje: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Copy/Print och AV.
Referensnummer: KS-2017-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
— Print/copy (inklusive scanning, säkerhet och mobil print),
— AV för både skola och kommunfastigheter (inklusive videokonferens, projektorer, skärmar, smartboards, bokningsvisning och styrsystem),
— Tjänster och tillbehör för ovanstående:
— Service, support, installation, integration och drifttjänster,
— Programvaror och säkerhetsprodukter,
— Tjänster som effektiviserar kommunens processer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen