187195-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Film- och videotjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmproduktion
Referensnummer: STK-2022-118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92100000 Film- och videotjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, genom upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende upphandling av filmproduktion i enlighet med de krav och villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Denna offentliga upphandling syftar till att ett ramavtal tecknas med tre (3) leverantörer per upphandlingsdel/anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92111000 Film- och videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen