187227-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vägtransporter – Hyrbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyrbilar
BeskrivningUpphandlingen avser korttidshyra av fordon när egna fordon inte räcker till eller vid behov av annan egenskap i fordon som inte finns tillgänglig i egen ägo.
Intern identifierareKLF 2025/127
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHyrbilar