187235-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Hässelby: Andra samhälleliga och personliga tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
En daglig verksamhet, fyra gruppbostäder och ett korttidshem
Referensnummer: HV 2022/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling enligt LSS
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 65 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen