187246-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kenneltjänster – Upphandling av uppstallning, transport och infångning av katt och hund
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av uppstallning, transport och infångning av katt och hund
BeskrivningLänsstyrelsen avser upphandla ett ramavtal för uppstallning, transport och infångning av omhändertagna katter och hundar.
Intern identifierare257-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98380000 Kenneltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 77400000 Zoologiska tjänster, 85210000 Anläggningar för husdjursuppfödning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområde 1 - Katt
BeskrivningBocka i rutan framför delområdet om anbud ska lämnas på delområdet.
Intern identifierare1631117
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 - Hund
Intern identifierare1631118
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelGenerell del
BeskrivningKrav avseende upphandling uppstallning, transport och infångning av katt och hund.
Intern identifierare1651285