187374-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Mölndal: Kyltorn
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Kyltorn & Frekvensomriktare
Referensnummer: 2021.3979-43:6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31140000 Kyltorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av öppna Kyltorn om en total effekt på ca 12 MW med tillhörande Frekvensomriktare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31161200 Gaskylningssystem, 42113130 Luftkylningssystem för kondensatorer, 42122160 Kylpumpar, 45251150 Konstruktionsarbeten för kyltorn, 45331230 Installation av kylutrustning, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen