2. Förfarande
Förfarande
Titel: Koncessionsdrift Café vid Lasarett i Enköping
Beskrivning: Drift av Café vid Lasarett i Enköping med försäljning av matlådor samt catering. Anbudsgivaren bedriver lämpligen produktion av måltider/catering i kök på annan plats, då lokalen är begränsad och enbart erbjuder enklare berednings möjligheter.
Intern identifierare: UPPH2026-00068
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: upphandlas enligt LUK
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55500000 Matsalstjänster och catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Beskrivning: Koncessions drift av Café vid Lasarettet i Enköping samt catering.
Intern identifierare: 1790278-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Villkor Hyresgäst med egen personal
Beskrivning: .
Intern identifierare: 1790280-1