187439-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem för stadsbyggnad
Referensnummer: BN 2018BN0196
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av ett Ärendehanteringssystem för Stadsbyggnad. Upphandlingen avser därmed införandeprojekt inkl. utbildning och integrationer. Upphandlingen avser även service och supportavtal (SLA) samt eventuella behov av tillkommande konsulttjänster under avtalsperioden.
Kvalificeringskrav.
1. Skatter och sociala avgifter
2. F-skatt
3. Underleverantörer
4. Finansiell och ekonomisk ställning
5. Teknisk förmåga och kapacitet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser leverans av ett Ärendehanteringssystem för Stadsbyggnad. Upphandlingen avser därmed införandeprojekt inkl. utbildning och integrationer.
Upphandlingen avser även service och supportavtal (SLA) samt eventuella behov av tillkommande konsulttjänster under avtalsperioden.