18750-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klient, Övriga Skärmar, Server & Lagring - FFU 2018-0039
Referensnummer: 2018-0039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende återförsäljare av klienter, server och lagring, övriga skärmar, samt närliggande tjänster relaterade till produkter och närliggande produkter. Återförsäljare med bredd och djup produktportfölj stödtjänster/produkter t.ex. licenser, hantering av tillhörande licenser, konsultrådgivning av produkter och tjänster, implementation, support, utbildning och återvinning av hårdvara samt installations-, konfigurations- och anpassningstjänster enligt löpande behov.