187528-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skodon – Skor till Kriminalvården
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkor till Kriminalvården
BeskrivningUpphandlingen avser Intagnas skor till anstalter och häkten. Utöver detta inkluderar avtalet även skyddsskor till personal och intagna inom arbetsdriften och inom kök.
Intern identifierare2024-4241
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18800000 Skodon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000