187531-2022 - ÄndringSverige-Falun: Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transformatorer Sågmyra och Svärdsjö
Referensnummer: Elnät22/0109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Köpet avser leverans av fullt driftfärdiga transformatorer enligt teknisk beskrivning och kontrakt.