2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster sjuksköterskor
Beskrivning: Bemanningstjänster av sjuksköterskor inom hälsa och sjukvård för äldre Bemanning sker främst under sommaren men även under andra tillfälliga perioder. Avtal kommer tecknas med 5 leverantörer. Vid varje avrop så kommer alla 5 leverantörer att få en inbjudan att skicka in CV på konsult med adekvat kompetens. Beställning kommer sedan att göras av den konsult som lämpar sig bäst för beställaren med hänsyn till pris, inställelsetid och kompetens.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108643:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Avtalet är på 2+1+1 år