187549-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Ramavtal grövre arbetskläder, Arboga
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal grövre arbetskläder, Arboga
BeskrivningUppdraget avser leverans av grövre arbetskläder, skyddskläder (varsel), sågskyddskläder, grövre arbetshandskar, skor, kängor samt tryck på kläder som beställaren avropar.
Intern identifierareVMKF-U 2025.36
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000