18763-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggledningstjänst med särskild kompetens gällande växter, plantering och växtbäddsuppbyggnad, Projekt Hagastaden K-498
Referensnummer: E2020-04107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Till projekt Hagastaden har beställaren behov för byggledningstjänst med särskild kompetens gällande växter, plantering och växtuppbyggnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen