187631-2019 - ResultatSverige-Hässleholm: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänster inom Digital design, Industridesign och Service design
Referensnummer: 18/109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Beställarens behov av tjänster inom digital- och industridesign ur ett servicedesign-perspektiv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212500 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79310000 Marknadsundersökningar, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen