187645-2021 - PlaneringSverige-Borås: Utbildningstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Skydds-, tillstånds- och brandutbildningar
Referensnummer: 21/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
RISE Research Institutes of Sweden AB, RISE, genomför en RFI inför kommande ramavtalsupphandling gällande Skydds- och tillståndsutbildningar samt grundläggande brandskyddsutbildning inklusive utbildning för utrymningsledare.
En RFI är ett sätt att få bättre förståelse för branschen och dess förutsättningar, vilka tillgängliga tjänster och lösningar som kan erbjudas samt eventuella begränsningar.
Observera att denna annons är en RFI och inte är att betrakta som en begäran om anbud eller offert.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80330000 Säkerhetsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RISE Research Institutes of Sweden AB, RISE, genomför en RFI inför kommande
ramavtalsupphandling gällande Skydds- och tillståndsutbildningar samt grundläggande brandskyddsutbildning inklusive utbildning för utrymningsledare.
En RFI är ett sätt att få bättre förståelse för branschen och dess förutsättningar, vilka
Tillgängliga tjänster och lösningar som kan erbjudas samt eventuella begränsningar.
Observera att denna annons är en RFI och inte är att betrakta som en begäran om
anbud eller offert.