187735-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Jordbrukstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivningstjänster inom Greppa Näringen och Ekologisk Produktion 2021 - 2023
Referensnummer: 604-2942-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77100000 Jordbrukstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen inbjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende rådgivning inom områdena Greppa Näringen och Ekologisk produktion till jordbrukare och trägårdsföretagare i Värmlands län. Rådgivningen kan påbörjas tidigast 1.7.2021 och ska vara avslutad senast 30.6.2023.
Detaljerad beskrivning av uppdraget och Länsstyrelsens förväntningar av uppdraget framgår i avsnitt 4, "Krav på tjänsten”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser rådgivningstjänster inom områdena Greppa Näringen och Ekologisk produktion till jordbrukare och trägårdsföretagare. Rådgivningen ska utföras i Värmlands län tidigast från och med 1.7.2021 och ska vara avslutad senast 30.6.2023