Officiellt namn: Lunds kommun Postadress: Box 41 Ort: Lund Postnummer: SE-221 00 Land: Sverige Att: Jeanna Linton-Wahlgren E-post:jeanna.linton-wahlgren@lund.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kontorsmateriel.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser upphandlande myndigheters huvudsakliga behov av kontorsmaterial såsom almanackor, kontorspapper för utskrift, kopiering och tryck, pennor, mappar, pärmar och toners.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30192000 Kontorsmateriel, 22817000 Almanackor eller agendor, 22852000 Mappar, 30125000 Delar och tillbehör till kopiatorer, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30191000 Kontorsutrustning, exkl. möbler, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197643 Kopieringspapper
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.