187849-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Tekniska konsulttjänster Informationssamordnare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulttjänster Informationssamordnare
BeskrivningVästfastigheter upphandlar tekniska konsulter för att ansvara för CAD/BIM-samordning i pågående bygg-/anläggningsprojekt. Informationssamordnare ska fungera som kontaktyta mellan projektledare, CAD/BIM-ansvariga i projekt och enheten Fastighetsinformation runt CAD/BIM-samordningsfrågor och informationsleveranser från projekt till förvaltning.
Intern identifierareSFSS 2024-00264
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000