2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsnära insamling av Grovavfall
Beskrivning: Upphandlingen avser insamling av grovavfall inom hela Skellefteå kommun. Insamlingen ska ske en gång per år utifrån bilaga hämtningsområde. Insamling av grovavfall ska även hantera återbruk i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84413:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall