Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikation inom Termo
Referensnummer: 2021-4853
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget är nytt för programmet Termo och handlar om att sprida kunskap och resultat från programmet, dels mellan forskare och dels till projektens målgrupper. Detta inkluderar kunskaps- och resultatspridning exempelvis via konferenser, seminarier och drift av en programhemsida. I driften av hemsidan ingår att kontinuerligt uppdatera kring projekt som pågår med stöd inom Termo.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79951000 Organisering av seminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen