Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter Underhåll, Falu kommun
Referensnummer: GNU 2017/91E
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende Tekniska konsulter inom underhåll.
--- Underhåll väg och gata.
--- Underhåll park och grönytor.
--- Besiktning grönytor.
Anbud lämnas på kategorierna separat. Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på en eller fler kategorier. B har för avsikt att teckna ramavtal med tre (3) konsultföretag per kategori.
Kategorierna kommer att utvärderas separat och avtal kommer att tecknas för varje kategori separat.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Underhåll väg och gata
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71323200 Teknisk konstruktion av anläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Underhåll park och grönytor
Del nr: 2
Besiktningar grönytor
Del nr: 3