Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Table-top SEM (Scanning Electron Microscope)
Referensnummer: UH 2021/127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
A Table-top SEM (Scanning Electron Microscope) for studying purpose is needed for the Department of Materials Science and Engineering, the Ångström Laboratory at Uppsala University. The specimens for studying will come from a broad spectrum in the form of e.g. large bulk metallic materials, thin films or powders.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38510000 Mikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen