18795-2018 - ResultatSverige-Vänersborg: Post- och budtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Posthanteringstjänster
Referensnummer: 17/102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64100000 Post- och budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser posthanteringstjänster för Västra Götalandsregionens verksamheter som administreras av Västra Götalandsregionens Regionpost, Västtrafik AB, GöteborgsOperan AB, Film i Väst AB, Turistrådet i Västsverige AB samt Göteborgs Symfoniker AB. Vid behov av tilläggstjänster ska behov aktualiseras via Regionposten och avtal tecknas av Koncerninköp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64110000 Postgång
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen