188012-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Vakttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster
Referensnummer: 118/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79713000 Vakttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande tjänster:
Delområde A - Bevakningstjänster
— Ronderande bevakning
— Stationär bevakning
— Ordningsvakter
— Larmutryckning
Delområde B - Bevakning av civila skyddsobjekt
— Skyddsvakt
Delområde C - Larmcentral
— Larmcentralstjänster