188019-2019 - ÄndringSverige-Hyltebruk: Byggteknisk projektledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulter 2019
Referensnummer: 2019 KS0052
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71541000 Byggteknisk projektledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Hylte kommun och Bostadsstiftelsen Hyltebostäder avser tillsammans upprätta ramavtal med leverantörer som tillhandahåller tekniska konsulter enligt detta förfrågningsunderlag.