188021-2017 - ResultatSverige-Falkenberg: Tjänster på elområdet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tekniska konsulttjänster – El projektering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Falkenberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtal avses att upphandlas för tjänster såsom utredning och projektering m.m. inom följande konsulttjänstkategorier: — Elanläggningar, projektering; — Tele-AV-Data-Ljud-TV anläggningar, projektering; — Brandlarmsanläggningar, projektering; — Inbrott, passer och CCTV anläggningar, projektering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71314100 Tjänster på elområdet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.