188043-2019 - ÄndringSverige-Tyresö: Bemanningstjänster för enskilda
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bemaningstjänster Socionomer
Referensnummer: 2018/KSUH 0130
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98513100 Bemanningstjänster för enskilda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bemanningstjänster av socialsekreterare, biståndshandläggare, LSS-handläggare samt Chefer inom socialtjänst för kortare och längre perioder för olika uppdrag vid frånvaro hos kommunens ordinarie personal.
Allmän orientering
Tyresö kommun, Haninge kommun, Huddinge kommun och Nynäshamns kommun inbjuder Er att lämna anbud avseende bemanning av socialsekreterare och biståndshandläggare, enligt förutsättningar och villkor i detta förfrågningsunderlag med bilagor.