2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledarutveckling och chefshandledning
Beskrivning: Upphandling avseende ramavtal för ledarutveckling och chefshandledning. Uppdrag som ska kunna avropas är: 1. Ledarutvecklingsprogram – grundutbildning 2. Ledarutvecklingsprogram – påfyllnad för de som gått grundutbildningen 3. Ledarutvecklingsprogram – chefer som leder ledningsgrupper 4. Chefshandledning per timme
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000