2. Förfarande
Förfarande
Titel: Juridiska informationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar både kommunlicens för juridiska informationstjänster och AI-verktyg för juridiska informationstjänster. För AI-verktyget kommer flera leverantörer att antas.
Intern identifierare: KS/2026:64
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Rättsdatabas
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kommunlicens juridiska informationstjänster
Beskrivning: Heltäckande kommunlicens för juridiska informationstjänster.
Intern identifierare: Kommunlicens juridiska informationstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: AI-verktyg juridiska informationstjänster
Beskrivning: AI-verktyg för juridiska informationstjänster.
Intern identifierare: AI-verktyg juridiska informationstjänster