Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Golvarbeten och renovering
Referensnummer: 2021-00141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45431100 Läggning av golvplattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal: Golvarbeten och renovering
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112200 Golvbeläggningar, 44112210 Hårda golv, 45431000 Golv- och plattläggning, 45431100 Läggning av golvplattor, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning, 45432111 Läggning av mjuka golv, 45432113 Läggning av parkettgolv