188103-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Taxitjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Taxiresor
Referensnummer: 21004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Taxiresor och transport av mindre gods i Umeå kommun.
Säljaren ska tillsammans med köparen kunna planera en slinga för återkommande transporter och returtransporter av av Sofiaboxar från/till olika verksamheter till/från NUS. Vid sådan slinga ska köparen och säljaren komma överens om ett fast pris/slinga.
Enskilda godstransporter prissätts enligt lämnat anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen