See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kuvert - Daglig post
Beskrivning: Upphandlingen omfattar produktion och leverans av kuvert enligt krav och förutsättningar i upphandlingsdokumenten. Inom Försäkringskassan är det medarbetare från Kontorsservice och Distribution som beställer kuvert. Denna upphandling kommer avgränsas till att endast beröra området kontorsservice. Leverans av kuvert för dagliga postförsändelser sker idag till ett stort antal olika adresser i Sverige. Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör.
Intern identifierare: FK 2022/017951
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30199230 Kuvert
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen omfattar produktion och leverans av kuvert enligt krav och förutsättningar i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: Kuvert - Daglig post