188193-2018 - ÄndringSverige-LINKÖPING: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel Utemiljö
Referensnummer: SPF2018-008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialfastigheter genomför under våren 2018 två upphandlingar avseende Markskötsel. Entreprenaderna innebär tillsyn och skötsel året om av markområden, trädgårdar, vägar och andra utomhusanläggningar enligt specificerade funktionskrav och specifika objektbeskrivningar. Denna första upphandling omfattar 11 olika fastigheter med höga säkerhetskrav fördelade på 8 zoner.
Skötselplaner publiceras senast 2018-05-09.