188194-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pendelbusstrafik
Referensnummer: K2017-4355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Pendelbusstrafik för personal och studerande. Fasta turer mellan Karolinska Universitetssjukhuset/Karolinska Institutet i Solna och Karolinska Universitetssjukhuset/Karolinska Institutet i Huddinge. Trafik endast vardagar, dagtid, måndag – fredag.