188211-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Prenumerationstjänster – Prenumerationstjänster för tidskrifter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPrenumerationstjänster för tidskrifter
Beskrivninglunds universitet avser att upphandla prenumerationstjänster. Upphandlingens mål är att erhålla en leverantör som ska fungera som agent mellan Köparen och förlag/utgivare gällande förmedling av enstaka prenumerationer på svenska och utländska tidningar och tidskrifter i tryckt och elektronisk form, nedan kallat prenumerationer, och att hantera alla kontakter med förlag/utgivare.
Intern identifierareV2024/1476
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79980000 Prenumerationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePrenumerationstjänster för tidskrifter