188237-2020 - ResultatSverige-Umeå: Brödprodukter, färska bakverk och kakor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröd- och bageriprodukter
Referensnummer: 19228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avser succesiva leveranser av färskt bröd, bakverk, färdigberedda smörgåsar, smörgåstårtor och fikabröd till avropande parter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris samt utvärdering grupp Matbröd och portionsbröd
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor, 15811000 Brödprodukter, 15812000 Bakverk och kakor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris samt utvärdering grupp Bageri, konditori, färdiga mackor, tårtor samt smörgåstårtor
Del nr: 2