2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal service och reparationer av LPS-pumpar VA-enheten Kävlinge
Beskrivning: Kävlinge kommun inbjuder Er härmed att lämna anbud på service och reparationer av LPS-pumpar (även kallade LTA-pumpar) samt inköp av nya pumpar och pumpstationer inom Kävlinge kommun. Kävlinge kommun (Kävlinge avloppsreningsverk) har ett behov av att lämna iväg våra LPS-pumpar från Skandinavisk kommunalteknik för felsökning samt reparation. LPS-pumpar är en spillvattenpump för enskilda avlopp som finns på många enskilda fastigheter.
Intern identifierare: 21/10
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000