188276-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster 2023 - Bjuv och Klippan
Referensnummer: 23/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuv och Klippans kommuner har behov av att upphandla flyttjänster för successiva avrop. Historiskt antal uppdrag per år ca 5-15 uppdrag/kommun. Uppdragen kan vara av olika stor omfattning och kan bestå av olika typer av flyttar t ex. kontorsflyttar av hela eller delar av förvaltningar, flytt inom avdelningar, flyttar till andra lokaler i samma hus, bohagsflytt eller flytt till en annan fastighet. I enstaka fall kan det handla om flytt till annan ort.
Inbjudan
Klippans kommun och Bjuvs kommun inbjuder er att inkomma med anbud enligt nedan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen