188280-2026 - Resultat
Sverige – Snittblommor – Ramavtal Blommor
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Blommor
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av snittblommor och krukväxter. Köp kan ske vid exempelvis uppvaktning vid födelsedagar, pensionsavgångar och kondoleanser.
Intern identifierare: KSN-2025-02004
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03121200 Snittblommor
Ytterligare klassificering (cpv): 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000