2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter inom entreprenad och fastigheter
Beskrivning: Upphandlingens mål och syfte är att tillgodose Stockholm Globe Arena Fastighet AB:s behov av upphandlingskonsulter främst inom entreprenad och fastighet. Syftet är att Stockholm Globe Arena Fastighet AB ska ha tillgång till kompetenta upphandlare som kan stötta verksamheten med effektiva, affärsmässiga, hållbara, rättssäkra och värdeskapande inköp.
Intern identifierare: SGAF 2023/56
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandlingskonsulter inom entreprenad och fastigheter