188337-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Desinfektionsutrustning – Diskdesinfektorer, automatisk in- och utlastning samt central diskmedelsanläggning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDiskdesinfektorer, automatisk in- och utlastning samt central diskmedelsanläggning
BeskrivningUpphandling avseende Diskdeinfektorer, automatisk in- och utlastning samt central diskmedelsanläggning till Steriltekniska enheten i Halmstad och Varberg.
Intern identifierareRS240162
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39330000 Desinfektionsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del