18844-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner – Lyftredskap pontoner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lyftredskap pontoner
Beskrivning: Köp av en prototyp av ett (1) lyftredskap. Om prototypen godkänns köps ytterligare tre (3) lyftredskap. Därtill finns möjlighet till ett ytterligare köp av ett (1) lyftredskap.
Intern identifierare: KOM-416248
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42418000 Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42418900 Last- eller hanteringsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lyftredskap pontoner